Голова МВС закликав поліцію й Нацгвардію спільно протидіяти сепаратизмові в Бессарабії

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час відвідин військової частини в Болграді на півдні Одеської області закликав Національну гвардію і Національну поліцію України спільно протидіяти сепаратизмові в українській Бессарабії.

За його словами, саме від взаємодії поліційних і гвардійських підрозділів нині залежить ситуація в цьому регіоні, Південній Бессарабії, що охоплює південну частину Одещини.

Міністр проінспектував у Болграді військову частину 3012 Південного територіального управління Нацгвардії – в ній розташована база, де дислокуються і гвардійські, і поліційні підрозділи.

Як повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв, база спільної дислокації поліцейських і гвардійців у військовій частині 3012 НГУ є пілотним проектом. І регіон для запуску цього нововведення обраний не випадково, адже ситуація зі збільшенням числа розбійних нападів у Бессарабії викликає занепокоєння керівництва Нацполіції і МВС.

А начальник поліції Одеської області Дмитро Головін наголосив, що в регіоні гостро стоїть і питання прихованого сепаратизму, тому правоохоронці повинні докласти зусиль, щоб тримати ситуацію під контролем і довести, що Бессарабія – це українська територія, а Болград – українське місто, наводить слова посадовців Департамент комунікації МВС України.

На початку агресії Росії проти України Москва намагалася створити на півдні Одеської області сепаратистський рух, «народну раду Бессарабії», після провалу спроб створити в самій Одесі угруповання «Одеська народна республіка» на кшталт аналогічних у Донецьку й Луганську. Двох найактивніших діячів «народної ради», громадян України, затримала 2015 року СБУ, згодом їх обміняли на ув’язнених у Росії за сфальсифікованими звинуваченнями українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка.

За даними спецслужб, в Одеській області, головно на півдні і в регіонах, що межують із Придністров’ям, проросійською сепаратистською частиною Молдови, й далі існують помітні проросійські й сепаратистські настрої.

А в самій Одесі була вчинена ціла низка нападів на волонтерські центри.


your ad here

ваша думка: